4 ostatnie mecze

• autor: dzagos14, 2016-05-15 20:29

Analiza końcówki sezonu...

Po 22 kolejkach w czołówce jak i w dole tabeli panuje niemiłosierny ścisk. W grze o mistrzostwo A-klasy i bezpośredni awans do okręgówki pozostało 5 drużyn. Jednak patrząc na formę wiosenną o ten cel walczyć będzie Górnik,Borek oraz Gosir. Do okręgówki może awansować również drużyna z 2 miejsca,jednak jest to bardziej skomplikowane. Regulamin mówi,że z 4 Tarnowskich A-klas do ligi okręgowej bezpośrednio awansują pierwsze drużyny oraz dwie drugie drużyny z największą ilością punktów. Borek,aktualny wicelider w tabeli drugich miejsc jest...4,tracąc odpowiednio 9,9 i 3 punkty, więc w 99 % do wyższej klasy rozgrywkowej awansuje tylko zwycięzca Bocheńskiej A -klasy. Wszystkie drużyny walczące o awans + czwarty Beskid będą naszymi przeciwnikami w ciągu czterech ostatnich kolejek. A jeśli już mowa o naszej drużynie,która patrząc na wyniki z rundy wiosennej jest piąta pod względem zdobytych punktów,należy przyjrzeć się również dołu tabeli,w którym walka utrzymanie zapowiada się jeszcze bardziej ciekawie niż o awans.Z ligi okręgowej do Bocheńskiej A-klasy spadnie Żubr Gawłówek, natomiast Macierz Lipnica,który wycofał się z rozgrywek rozpocznie kolejny sezon od B-klasy, więc wszystko na to wskazuje,że w tym roku do B-klasy spadną dwie a nie trzy drużyny jak to było rok temu.
Z A-klasowym statusem już praktycznie pożegnać się może Raba Niedary,która jeszcze niecały rok temu grała w...okręgówce. Drużyna z Niedar zgromadziła 11 punktów i tylko 3 w rundzie wiosennej, w dodatku po walkowerze z Błękitnymi ( na boisku ulegli 1-4) i traci do miejsca dającego utrzymanie 9 punktów (na 12 możliwych do zdobycia) co w ich obecnej formie przekreśla ich szanse na utrzymanie.
Matematycznie,szanse na spadek ma jeszcze 7 drużyn, jednak pozycje 7-9 patrząc na przewagę nad strefą spadkową oraz terminarz do końca ligi są w najlepszej sytuacji.
Dzisiejsze zaskakujące wyniki (Błękitni - Borek 3:1 , Orzeł - Victoria 1:0) sprawiły,że Błękitni oraz Orzeł doskoczyły do naszej drużyny na odpowiednio 2 i 4 punkty, więc nasza drużyna absolutnie nie może czuć się bezpiecznie. W dodatku ( jak to było wcześniej napisane) czekają nas spotkania z czołówką tabeli. Plusem natomiast jest to,że Orzeł i Błękitni również pozostałe mecze rozegrają z czołówką tabeli(+ bezpośredni mecz Orzeł - GKS II),jednak dzisiejsze wyniki pokazują,że każdy może wygrać z każdym i bardzo prawdopodobne,że nasza drużyna o utrzymanie będzie musiała walczyć do ostatniej kolejki.
Największą niewiadomą są rezerwy GKS II Drwinia. GKS,który obecnie zgromadził 18 pkt. czeka mecz z Orłem oraz ze środkiem tabeli. Jeżeli podopieczni Janusza Piątka w 4 lidze nie zapewnią sobie utrzymania, to mało prawodopodobne,że rezerwy zostaną wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny i to może przekreślić ich szanse na utrzymanie. Jednak jeśli pierwsza drużyna zapewni sobie utrzymanie(lub będzie miała pewny spadek) to wszystko się może zdarzyć i rezerwy ze spokojem będą się mogły utrzymać.
Jednak bez względu na wszystko, końcówka sezonu w Bocheńskiej A-klasie zapowiada się bardzo ciekawie i walka o awans i utrzymanie na pewno trwała będzie do ostatniej, 26 kolejki.