LZS POLANKA Nieszkowice Wielkie - Ceramika Muchówka 3:2...

• autor: dzagos14, 2015-10-05 18:22
LZS POLANKA Nieszkowice Wielkie - Ceramika Muchówka 3:2 (0:1)

Zasłużone zwycięstwo!!!

Wczorajszy mecz (04.10.15) pomiędzy naszym zespołem a Ceramiką zapowiadał się bardzo ciekawie i taki właśnie był. W pierwszej połowie miało miejsce zdarzenie,które wpłynęło na cały mecz, bowiem zawodnik gości niezadowolony z decyzji sędziego skrytykował go dwukrotnie podczas jednej akcji w wyniku czego został ukarany 2x żółtym kartonikiem a w efekcie "czerwienią". Zdenerwowany gracz Ceramiki ruszył do sędziego i zaczął go przepychać i zawodnicy obydwu drużyn musieli go powstrzymywać od rękoczynów, ponieważ ewidentnie poniosły go nerwy.Kilka minut po tym zdarzeniu pięknym uderzeniem z woleja popisał się nasz kapitan w tym meczu Maciek Broszkiewicz i strzałem w okienko pokonał bramkarza, jednak kilka sekund wcześniej gwizdek oznajmił faul naszego zawodnika i bramka została nie uznana. W 40 minucie, Michał Kita pokonał bramkarza, jednak znowu został odgwizdany faul tym razem nakładką. Pod koniec 1 połowy stało się to czego obawialiśmy się najbardziej, straciliśmy bramkę "do szatni". Na piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego nabiegł zawodnik z Muchówki i pewnym strzałem pokonał Wojtka Starego.
W przerwie doszło do ostrej wymiany zdań i na 2 połowę nasza drużyna wyszła bardzo zmobilizowana w wyniku czego przełamała dotychczasowy schemat i to ona strzeliła bramkę zaraz na początku, a dokładnie w 46 minucie spotkania. Piłkę na rzecz obrońcy stracił Michał,jednak ostrym pressingiem wymusił błąd obrońcy, który niedokładnie wybił piłkę, do tej dopadł Wojtek Mikulski i strzałem obok wysuniętego bramkarza wyrównał wynik spotkania. Na prowadzenie wyszliśmy zaledwie 4 minuty później. Piłkę na 30 metrze dostał Patryk Babicz, podciągnął do bramki kilka metrów i niepilnowany potężnie huknął po długim rogu a bramkarz mimo efektownego lotu nie zdołał obronić tego strzału. Po wyjściu na prowadzenie nie cofnęliśmy się do obrony,a dalej atakowaliśmy. w 60 minucie piłkę w uliczkę do Michała zagrał Konrad Rajca, a Michał wyprzedził wychodzącego bramkarza i skierował piłkę obok niego do pustej bramki. Był to niewątpliwie najlepszy kwadrans w przeciągu ostatniego czasu w wykonaniu zawodników Polanki. Jednak podrażniona utratą trzech bramek Ceramika zdołała w 70 minucie strzelić bramkę kontaktową, a dokładniej po strzale głową z rzutu rożnego. Od tej pory nasza drużyna już tak nie dominowała w meczu. 10 minut przed końcem dobrą obroną popisał się Wojtek Stary, który wybronił strzał z ostrego kąta pomocnika gości. I gdy już wydawało się,że sędzia zakończy mecz, w pole karne dostał się napastnik Ceramiki i został powalony na murawę, w wyniku czego czerwoną kartkę otrzymał Bogusław Stary i sędzia wskazał na jedenasty metr. Kibice zgromadzeni na boisku w Nieszkowicach oraz zawodnicy złapali się z niedowierzaniem za głowy, ponieważ walka i poświęcenie całej drużyny mogły pójść na marne. Mogły, ponieważ zawodnik Ceramiki uderzył po ziemi w prawy róg bramki Wojtka, ten wyczuł jego intencję jednak strzał był skierowany bardzo przy słupku, aż za bardzo ,gdyż piłka odbiła się właśnie od niego i została wybita przez naszych obrońców. Kilka sekund po tym sędzia zagwizdał po raz ostatni a kibice i zawodnicy "wybuchnęli" z radości.

Po tym meczu wskoczyliśmy na 11 miejsce w tabeli w 8 oczkami na koncie. Za tydzień zmierzymy się z II drużyną GKS-u Drwinia,która znajduje się bezpośrednio za nami w tabeli.
Dokładna Dat i godzina rozegrania spotkania nie jest jeszcze ustalona, jednak wstępnie jest to godzina 16:00 w sobotę (10.10.15).