Aktualności

Wisła Grobla - LZS POLANKA Nieszkowice Wielkie 2:4 (2:1)

• autor: dzagos14, 2015-04-29 18:56

Wielki comeback

Nasz niedzielny rywal był wielką jedną niewiadomą,gdyż prawie w ogóle nie znaliśmy ich sposobu gry. Jedyny mecz z Wisłą to sparing półtora roku temu (2:0 dla naszego zespołu)

Tak samo jak w meczu z Ostrowem mecz zaczęliśmy fatalnie, w 10 minucie po kontrze,gospodarze prowadzili 1:0 a po 20 minutach po kontrze tą samą stroną boiska strzelili naszej drużynie drugą bramkę. W tym momencie wiedzieliśmy, że jeśli chcemy zdobyć choćby punkt, będziemy musieli się bardzo postarać. Jednak nie dość ,że przegrywaliśmy to sędzia przestał panować nad sytuacją ,nie wręczając żółtej kartki za ostry wślizg zawodnika z Grobli . Od tej pory na boisku zrobiła się mała rzeźnia , gdyż praktycznie w każdej akcji któryś z zawodników popełniał faule zasługująca na żółte a niektóre nawet na czerwone kartki. Sytuacja trochę uspokoiła się gdy niespodziewanie sędzia dostrzegł ,że zabrał ze sobą kartki i wręczył żółtą zawodnikowi Wisły za faulowanie naszego zawodnika, który wychodził na czystą pozycję. Około 40 minuty, boiskową inteligencją wykazał się nasz kapitan Grzesiek Kleszcz i z połowy boiska bardzo szybko ziemią wykonał rzut wolny,posyłając świetną prostopadłą piłkę do Michała Kity, który dopadł do niej i strzałem obok bramkarza strzelił bramkę kontaktową.

Drugą połowę, zaczęliśmy z animuszem . Wisła nie potrafiła wyjść ze swojej połowy a nasi zawodnicy raz po raz nacierali na obronę gospodarzy . Wyrównującą bramkę zdobyliśmy w 50 minucie, kiedy to piłkę klatką piersiową na 35 metrze od bramki rywali przyjął Marcin Kita i popisał się fenomenalnym uderzeniem z woleja (słabszą-lewą nogą) na wysokości okienka bramki . Niektórzy kibice oraz zawodnicy złapali się za głowę i słusznie gdyż była to bramka stadiony świata. Nasi zawodnicy poczuli wiatr w żagle i w 60 minucie było już 2:3 . Akcję wykonali bracia Kita , tym razem Marek prawą stroną wypuścił Michała, ten minął 2 zawodników , zszedł do środka i uderzeniem zdjął pajęczynkę w drugim okienku bramki Wisły.
Chwilę po tej bramce, sytuację miał Marek Kita jednak jego strzał bramkarz wybił na poprzeczkę.
Jedna co się odwlecze to nie uciecze, tym razem lewą stroną rajd przeprowadził Marcin Kita , wpadł w pole karne i dograł piłkę do Patryka,który skierował ją do siatki. Do końca meczu nic szczególnego się nie wydarzyło. Była to chyba najlepsza 2 połowa w wykonaniu naszego zespołu w ciągu sezonu. Wisła podczas drugich 45 minut ani raz nie zagroziła naszej bramce, tylko kilka razy dochodząc do naszego pola karnego.