Aktualności

Gryf Chronów-POLANKA Nieszkowice 2-3(1-1)

• autor: dzagos14, 2014-04-22 21:59

Wyszarpane zwycięstwo...

Przystępując do meczu z Chronowem wiedzieliśmy , że to będzie bardzo trudne spotkanie ze względu na małe boisko oraz zły stan murawy . Nie da się tego opisać , to trzeba zobaczyć na własne oczy , może na zdjęciach wydaje się , że jest ok ale tak nie jest . Wiedzieliśmy również , że Gryf gra systemem byle do przodu . I tak właśnie w 5 piątej minucie straciliśmy bramkę , napastnik rywali dostał piłkę od bramkarza , uwolnił się od naszego obrońcy i oddał strzał który jednak wybronił nasz bramkarz ale przy dobitce innego gracza już był bez szans . Nasza drużyna od razu ruszyła do ataków , jednak bramka była jak zaczarowana . Dopiero pod koniec 1 połowy rzut wolny po faulu na Patryku Babiczu wykonywał Konrad Rajca i strzałem po ziemi przy słupku doprowadził do remisu . 2 połowa również nie zaczęła się po naszej myśli gdyż piłką w rękę w polu karnym został trafiony nasz kapitan Grzegorz Kleszcz. Karnego bez problemów wykorzystał kapitan Gryfu . Nasza drużyna ponownie rzuciła się do ataków gdyż strata punktów mogła być bardzo kosztowna w przyszłości jednak bramka znowu była jak zaczarowana . Boisko nie nadawało się do niczego . Nie było nawet jak "poklepać" piłką ponieważ boisko było tak małe. Dopiero około 70 minuty Patryk Babicz przerzucił piłkę na drugą stronę pola karnego do Michała Kity który przy asyście 2 obrońców kopnął w pół woleja po długim rogu doprowadzając do remisu . Poczuliśmy wiatr w żagle a najbardziej nasz rozgrywający Marcin Kita który 5 minut później zauważając wysuniętego golkipera gospodarzy bez zastanowienia uderzył z połowy lobem w kierunku bramki. Piłka wpadła za kołnierz bramkarzowi i w tym momencie prowadziliśmy 2-3 . Losy meczu do końca były nie jasne ponieważ gospodarze bardzo napierali jednak nam udało się nie stracić 3 bramki , zdobywając bardzo ważne kolejne 3 punkty .

Kolejny mecz zagramy u siebie o 17 z Wisłą Grobla . Będzie to mecz sparingowy ponieważ drużyna ta dołączyła do B klasy zimą i nie bierze pełnego udziału w rozgrywkach . Jednak bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie.